Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama

64531 Mesaj 9908 Konu- Gönderen: 3542 Üye - Son üye: Yusuff76
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PANTOLON VE TESETTÜR  (Okunma Sayısı 3188 defa)
aşık ı rasul
Kahraman Üye

**Beni bana bırakma ya Rabb!!!**

« : Eylül 16, 2008, 01:28:09 ÖS »

Kadınlar pantolon giyebilir mi? sorusunun cevabı gayet nettir. Aklı başında herkesin bu soruya cevabı, giyemez şeklinde olur. Mü’min hiçbir hanımefendi de böyle bir uygulamaya, ahiretteki hesaplaşmayı dikkate alarak giymek bir yana tevessül bile edemez.

Günümüzdeki uygulamasıyla pantolon giyen kadınların tamamı, dinen çıplak hükmündedir. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (.v.), ilâhi rahmetten mahrum bırakacak giyim kuşamdan haber verirken, şu iki kelimeyi kullanmışlardır:

“Kâsiyâtün, âriyatün...”

Giyinmişler; ama çıplaktırlar. Yani çıplak gibi tahrikci ve teşhirci görüntüleri vardır.

Peki, hanımların etek, pardüsü, çarşaf gibi üst giyeceklerin altına pantolon giymeleri câiz olur mu?

Bu da olmaz. Çünkü konumu ne olursa olsun pantolon, bir erkek kıyafetidir. “Kadınlardan erkek giyimi, erkeklerden kadın giyimi giyerek karşı cinse benzeyenlere...” diye başlayan hadiste lânet bedduası vardır. Bu ikaz dikkate alan hanımlar, giyimlerinde birinci olarak tesettürü esas aldıkları gibi, ikinci olarak da erkeğe benzememeyi esas alırlar.

Bir olay vesilesiyle, Peygamberimiz (s.a.a.) Efendimiz’in hadislerinden birinde sirval kelimesi geçer. Nedir sirval?

Önce olayı özetleyelim:

Peygamberimiz (.v.) Hz. Ali (a.s.) ile Bâki mezarlığında iken yoldan eşeğe binmiş bir kadın geçiyordu. Hava az yağışlı olduğundan eşeğin ayağı bir çukura girdi. Hayvan tökezleyince kadın yere düştü. Peygamberimiz (.v.) hemen yüzünü ters tarafa çevirdi.

Ya Rasülûllah! Kadının üstünde sirval var dediler. Bunun üzerine Peygamberimiz (.v.):

“Allah’ım! Sirval giyen kadınları bağışla. Ey insanlar! Hepiniz sirval giyiniz. Kadınlarınız dışarıya çıkacakları zaman sirval kadar örtülmesi gereken yerleri örten birşey yoktur.” buyurmuşlardır.

Burada geçen sirval ne demektir?

Sirval: Uzun ve vücudu belli etmeyen bolluktaki don demektir.

Anadolu hanımlarının vücut hatlarını belli etmeyecek bollukta giydikleri şalvar tipinde bir dondur. Bu derece bolluktaki donun kimseyi rahatsız etmeyeceği ayrıca tesettürü muhafaza edeceği malumdur.

Bazı zevat sirvali pantolon olarak açıklıyor ve üzerinde bir giyim olması halinde kadınların pantolon giyebileceklerini ifade ediyorlar. Bu hatalı ve zorlamalı bir beyandır. Asla isabetli de değildir.

Silvar, asla pantolon olamaz; o bir dondur.

Diz kapaklarına kadar dar bir üst elbise giyip, dizden aşağısında sadece pantolon bulunması sünnet ölçülerinden giyim şekli değildir ve tesettürü de oluşturmaz. Böyle giyinen kadın da tesettürlü değildir.

Sadece pantolon giymek konumu ne olursa olsun 104 kitabın hiçbirinde yeri yoktur. Kesinlikle câiz değildir. Giyenler Efendimiz (sa.v.)’in lânet bedduasının muhataplarıdırlar.

Etek altına pantolon, liberal modanın saçmalıklarından biridir. Moda furyası kadınların yüzde 85’ini, bu arada bir bölüm erkekleri de çekirdek gibi çatlattı. Pantolon giyen, burunlarına hızma takan, kaşına göbeğine ve bilumum yerlerine piercing takan “kız”lar piyasayı doldurdu. Sağcısı-solcusu, başını örteni, örtmeyeni erkeği-kadını hep aynı çizginin acınasıcıları oldular.

Kadın-erkek gençliğin (istisnaları hâriç) tümüne yakını 1980 sonrasında marka pantolon giymeye başladılar. C 21 marka kot pantolonla başlayan mâcera Lee Cooper’le, Levis’la, Lee’yle, FBI’la sürüyor. Başını örtenler de pardesü ve tunik altına (veya pardesüsüzler de) marka pantolonlar giyiyorlar.

Marka, toplum anlayışında önemli bir sınıf atlama taşıdır. Bundan dolayı doğası gereği gizlenemez. Pantolon markaları arkada ve bir hayli de üstte olduğundan bir kısımları pardesüyü kısalttılar. Markalar ve popolar caka satma aracı oldu. Başını Vakko’dan “örten”ler kalçalarını Levi’s’ten “örtü”yorlar.

Son yıllarda düşük bel pantolon modası çok sürmeden düşük kalça pantolon modasına inkilâp etti. Çünkü kapitalizm insanların bedenlerini istiyor: “Bedenini özgür bırak. Zihnini bana emanet et” Kapitalizmin sömürü sloganı budur. Bu slogana aldananlar kim olursa olsun kişiliksiz olmaya ve evde kalmaya mahkumdurlar. Kendilerini özgür zanneden köleler de bunlardır.

Tıbbını Yanında Taşıyan Tabibe Özlemim Var...
aşık ı rasul
Kahraman Üye

« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2008, 01:29:35 ÖS »

ya şimdi ben de giyiniyorum ama görünmüyor üzerime bişeyler alıyorum.
bu konuda teferruatlı bilgisi olan var mı?
net bi şekilde açıklayacak olan......

zülfikar_76
Uzman Üye

eLveda..

« Yanıtla #2 : Eylül 16, 2008, 05:55:04 ÖS »

bu yazı alıntımıdır asık ı rasul??ya da nerede bulunmaktadır??marka giymek,,pantalon giymek,kot giymek,düşük bel giymek neden uygun olmasın ki bunları giyinen  tesettürlüler tesettürlü deil mi ya gercekten üzüldm cunku bunları bnde giyiyorum ama bunca yıldır bi defa olsa bile böyle bi sey duymamıstm,,konuyu acan arkadas neredn yazdınız bi kaynagınız war mı??

Omzun mu çöktü cananın yanına yatınca...
aşık ı rasul
Kahraman Üye

« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2008, 06:56:39 ÖS »

bu yazı alıntımıdır asık ı rasul??ya da nerede bulunmaktadır??marka giymek,,pantalon giymek,kot giymek,düşük bel giymek neden uygun olmasın ki bunları giyinen  tesettürlüler tesettürlü deil mi ya gercekten üzüldm cunku bunları bnde giyiyorum ama bunca yıldır bi defa olsa bile böyle bi sey duymamıstm,,konuyu acan arkadas neredn yazdınız bi kaynagınız war mı??

evet alıntı.ben de giyiniyorum ama ......
yazı böyle,paylaşmak istedim sadece.ilmi yönden yol katetmiş arkadaşlar lütfen bi cevap yazın.

zülfikar_76
Uzman Üye

eLveda..

« Yanıtla #4 : Eylül 17, 2008, 09:18:56 ÖÖ »

s.a ben merak edip bi alime hanıma sordum iran'da yıllarca okumustur kendisi we gercekten dini bilgisi cok iyi we dogrulardır ve ayrıca gıpta ile bakılan birisidir.daha öncelerde pantalon sadece erkek kıyafeti olarak giyinilirken,,gelişen dunya ile we batıya özenti ile bayanlar da bayana özgü pantalon giyinmeye baslamıstır bu yıllarca süregelen bir sey oldugundan biz giyinen insanları görüp giyinmeye basladık we artık haramlıgı kalkmıs die ögrendim.takım elbise gibi bende onun haram oldugunu unlu bi alimden duymustum yani daha dogrusu eskiden haram oldugunu daha sonralarda insanlar giyinmeye baslamıs we diger insanlarda öyle görüp giyindiği için haramlıgı kalkmıs artık caiz oldugunu biliyorum insallah haram değildir allah gunahlarımızı bagıslasın..

Omzun mu çöktü cananın yanına yatınca...
çeşmi_siyahım
Tam Üye

ALLAHUMME ACCİL-Lİ VELİYYİKEL VEREC...

« Yanıtla #5 : Ağustos 03, 2010, 02:10:59 ÖÖ »

a.s ve rahmetullah

zülfikar_76 sizinde beyan etmiş olduğunuz gibi eski ve yeni arasında dağlar kadar fark vardır. bazı hususlar vardır ki onların eskisi yenisi olmaz örn: erkeğin küpe takması, kadının hiç bir zarureti olmaksızın saçlarını sıfıra vurması vs. bunlar caiz değildir elbette. ama bizler peygamberin zamanında yaşamıyoruz normal olarak kendi asrımızın getirileri ve islama uygunluğu doğrultusunda yaşamalıyız. evet önceden panntolon sadece erkelere has bir giysiydi ama şimdi bayan-erkek diye giyinilen kıyafetlerde ayrımcılık söz konusudur. haram değildir yalnız hepimizinde bildiği gibi onu namahremin yanında ifşa etmek caiz değildir. içinizi rahat tutun. bu ve bunun gibi fetvalar sadece kadın ve erkeğin konumunu bizlere açıklamak için gelmiştir. yani kadın kadınlığını erkekte erkekliğini bilecek tarzında bir beyandır. bu tarz giyim ve değişimler insanları pskolojik olarakda etkiler ve farklı eğilimler ortaya çıkar Allah korusun

vesselam...

EğiLenLer oLacak
düzeLteceKsin..
BeLki engeLLeyenLer oLacaK
saBreDeCeKsin..
KaRşı çıKanLar oLacaK
DireNeCeKsin..
Şah-ı Enbiya
Tam Üye

Hasbunellahu ve ni"mel vekil...

« Yanıtla #6 : Ağustos 03, 2010, 07:03:47 ÖS »

Pantolonun helal veya haram oluşu taklit ettiğiniz mercii'e göredir...Benim taklit ettğim Ayetullah Ali Sistani pantolonun kadın için haram olduğunu fetva kitaplarında belirtmekte...Zira kadınların pantolon giymesi (bir nevi erkeklere özenmesi ki pantolon erkek giysisidir) kıyamet alametlerinden biri olarak biliniyor... syn Zülfikar_76 kardeşim...Tabiki marka düşük bel pantolon giyenler de tesettürlüdür....Fakat gnümüz türkiyesinde çoğu genç bayanlarmız pardesü giymekte(bazılarının giydiğine de pardesü denilirse tabi)...Pardsünün altındanda pantolon görünmekte...Günümüzündeki bazı genç bacılarmızda ise dar paça pantolon modası başlamış...Fakat giyilen  dar paçaysa vücut hatlarını gayet rahat belli etmekte...Aslında mezhebimiz konusunda bilinmeyen o kadar çok şey varki...Bizim için sakıncası olmayan şeylerin bile haram günah ya da mekruh olduğunu öğrenince şaşırıp kalıyoruz işte...vesselam

Hatırlar mısın? Doğduğun Zaman, Sen Ağlardın Gülerdi Herkes, Öyle Bir Yaşam Sür ki, Ölümün Sana Düğün Olsun, Herkese Matem...
Şah-ı Enbiya
Tam Üye

« Yanıtla #7 : Ağustos 03, 2010, 08:29:12 ÖS »

Cahiliyyette insanların birçokları terbiye ve edebden yoksundu. Ahlak, iffet ve namus meselesi lafta idi. Bugün oldu u gibi kadın açılıp saçılıyordu, vücudunu, na mahrem yerlerini göstermekle böbürleniyordu. İlahi rahmet olarak gelen İslam dini, tefessüh etmiş bu insanlı ı ıslah etmek için birtakım emir ve prensipler getirdi. Bunlardan birisi de kadının cilbab ile örtünmesini emreder.

"Ey Peygamber, hanımlarına, kızlarına ve mü'minlerin hanımlarına söyle! Baş ve boyunlarını örtmek için cilbablarını üzerlerine alsınlar.

Cilbab'ın mahiyeti hakkında birkaç görüş vardır:

1- Cilbab, bütün vücudu örten uzun gömlek veya entaridir.

2- Entari üzerine giyilen geniş elbisedir.

3- Başı, boynu ve çevresini örten atkıdır.

4- Üst tarafı göbeğe kadar örten ve rida'ı denilen örtüdür.

Sibeveyhi'nin üstadı olan Halil: "Bu manalardan hangisi kasdedilirse caizdir diyor. Müslüman kadın, el ve yüzü müstesna bütün vücudunu örtmek mecburiyetindedir. Bir kimse buna inanır fakat uygulamazsa günahkar olur. Amma inkar ederse dinden çıkar, mürted olur. İslam''n kabul etmedi i te''illere baş vurup halkın inancını bozmak sapıklıktır. Tesettürün dinen makbul olabilmesi için birkaç şartı vardır, onlara ri''yet etmek gerekir:

1- Elbisenin vücudu gösterecek tarzda ince,

2- Nazar-ı dikkati çekecek kadar süslü ve renkli,

3- Vücudun hatlarını gösterecek şekilde dar olmayacaktır.

Bir memlekette manto giymek adet ise, dar olmamak şartıyla onu giymekte beis yoktur. Çünkü İslam dini, ne erkek ne kadın için belli ve mu'ayyen bir kıyafet getirmemiştir. Her memleketin kendisine has bir giyişi vardır. Hatta buranın çarşafı Suriye, Irak ve Hicaz'da giyilen çarşafa benzemiyor. İlla şu veya bu kıyafet lazımdır demek doğru değildir...

Hatırlar mısın? Doğduğun Zaman, Sen Ağlardın Gülerdi Herkes, Öyle Bir Yaşam Sür ki, Ölümün Sana Düğün Olsun, Herkese Matem...
Demet-Kevser
Kahraman Üye

Begiyetellah

« Yanıtla #8 : Ağustos 04, 2010, 06:51:46 ÖS »

Şimdi kapalı olupta uzun kıyafet giymeyen bunun yanında etegi degilde pantolonu tercih ediyorsa,akıl var mantık var bu dogru olur mu?Dar paça giydiginde uzun kıyafet giymediğinden vücut hatları belli olacak.Olmaz!
Pardesü giyiyorsak ve uzun ise pantolon giyip giymedigimiz bile anlasilmiyorsa,bu sekilde pantolon giymek neden yanlis olsun ki.Yanlış olsa alimlerimiz,eşimiz,dostumuz uyarmalı.Eğer kıyafet islama aykırı ise ve bunu bilenler uyarmıyorsa cidden oturup düsünmek lazım.

Selam olsun soyuna,Ya Muhammed Mustafa,
Dininin varisidir Fatımayla Murteza
Şah-ı Enbiya
Tam Üye

« Yanıtla #9 : Ağustos 04, 2010, 07:12:59 ÖS »

Tabi ki doğru olmaz ve gerçekten dediğin gibi uyarılmalıyız...Ben bildiğimi söyledim ve müslüman kardeşiniz olarak sizi uyardım...Umarım bi faydam olmuştur...vesselam..

bekkaun
Tecrübeli
**

ZEYNEBİYE

« Yanıtla #10 : Ağustos 04, 2010, 07:47:55 ÖS »

selamun aleykum. öncelikle şunu söylemeliyim ki eğer bir bayan tesettürüne gerçekten dikkat ediyorsa nasıl giyinmesi gerektiğinide araştırmalı. Eğer herkes kendi üzerine düşeni yapar ve çevresine doğruları anlatırsa herkes bilinçlenmiş olur. bir bayan uzun pardesü giyinmiş ve o pardesü bol ise pantlon giymesi yanlış olmamalı. Ben öyle biliyorum. vesselam....

...İNNA LİLLAH VE İNNA İLEYHİ RACİUN...
Şah-ı Enbiya
Tam Üye

« Yanıtla #11 : Ağustos 05, 2010, 05:41:46 ÖS »

selamun aleykum. öncelikle şunu söylemeliyim ki eğer bir bayan tesettürüne gerçekten dikkat ediyorsa nasıl giyinmesi gerektiğinide araştırmalı.
      Kesinlikle katılıyorum...
       Kusura bakmayın hatta isterseniz bakın ama bu devirde kaç tane bayan bol ve uzun pardesü giyiyor düşünmek lazım...Bir bayanın vücut hatlarını belli etmeyen şeyler giymesi lazım ki pantolon buna asla örnek olamaz...Ayrıca  bize göre çok şey olmamalı ama dini kurallar ve taklit merciilerimiz ne diyorsa onu yapmak ve uygulamaktır bizim görevimiz...ve's-Selam...

bekkaun
Tecrübeli
**

ZEYNEBİYE

« Yanıtla #12 : Ağustos 05, 2010, 05:56:05 ÖS »

Katılıyorum size. evet bu devirde tesettürüne dikkat eden çok fazla bacımız yok ama en azından dikkat edenler çevresindekilere bildiklerini anlatabilir. Dediğim gibi aslında kişinin kendiside gerekli araştırmayı yapmalıdır. Taklit merciilerimizin söyledikleri dikkate alınmalıdır. Böylece bu tür sorunlar bir nebzede olsa azaltılmış olunur.

...İNNA LİLLAH VE İNNA İLEYHİ RACİUN...
kerbubela
Yeni
*

« Yanıtla #13 : Ağustos 10, 2010, 10:41:57 ÖS »

neden her sohbet dönüp dolaşıp kadının giyimine dayanıyor ki?birazda erkekler nasıl örtünmeli onu konuşun.yokmu onlara göre bir kural.bu nefis yanlız erkekte mi var?öyle ise birbirlerinden etkilensinler değil mi?demekki kedının da nefsi varki birbirlerinden etkileniyorlar.kadın erkek önce nefsini tanımalı kontrol edebilmeli .yoksa kimin ne giydiğinin bir önemi yok.ne yani iranda arabistanda zina yok mu birbirine bakma yokmu?yüze bakılır genelde yüzü güzel olanlar ne yapsın peçe mi taksın?tesettür kimine yakışmıyor çirkin yaşlı gösteriyor eşide gördüğü güzel kadıda kıza bakıyor.ne yapsın nasıl katlan sın.öyle allaha havale et demekle olmuyor maalesef.eşine -bak ne güzel kız-diye yolda gördüğünü beğendiğini bile söyleyen var şaka adı altında.etrafınıza bir bakın tesettürlülere moda dergilerinden fırlamışlar sanki. kötü demiyorum.çoğunun ise vüvut hatları olduğu gibi dışarda.neden acaba?açıklarla yarıştıkları için mi;?eşlerini onlara kaptırmamak için mi?HAYIR! MAALESEF ERKEKLERİN ,EŞLERİN,nefsiyle baş edemedikleri için.erkekler nefislerinin kölesi olup zinaya başvuduğu için(gözle ,dille,fiilen zina).evet,kendini dindar pazarlamak için eşini tesettüre sokuyor ,dindar görünüp evlenmek için kırk takla atıyor,evlenip biraz semizlenince arayış içine giriyor.eşe lafla sataşmalar imalar yani seni beğenmiyprum,yanıma yakışmıyorsun ama kapalı ol ki beni tehlike görmesinler.-ya şu kadına baksana,ne kız ama kızdediğin böyle olur-alınma karıcığım takılıyorum seni seviyorum.ne var bunu büyütecek gidip (birşey)yapmıyorum ki,her erkek bakar lafları.sonra kadınlar başlar -ya ne yapsınlar kadın olarak biz bile bakıyoruz güzele açık giyene-deyip başlıyor süse yarışa.sanki hiç yakışıklı erkek yok bakılacak? sanki kadının nefsi yok?sokak dolu filinta gibi manken gibi seksi erkekle.EEEEE ne olacak şimdi nerey varacak sonu.ne yapalım devir böyle deyip kim kimi kaparsa kim ne koparırsa kar5dır çaktırmasın yeterki diyelim değilmi.yoksa doğruyu konuşup doğru mu oturalım.kimin ne giyip nasıl avlandığına bakacağımıza nefsimize bakalım.alimlerde bu konuda bilgi eğitim vermeli.heriyi şeyin sebebi de nefsimiz her felaketin ahlaksızlığın sebebide sadece nefsimiz.bir kabile var afrikada insanlar yarı çıplak dolaşıyor kadın erkek.sanırım nefis konusunda dünyaya örnekler!
çeşmi_siyahım
Tam Üye

ALLAHUMME ACCİL-Lİ VELİYYİKEL VEREC...

« Yanıtla #14 : Ağustos 11, 2010, 03:31:34 ÖS »

neden her sohbet dönüp dolaşıp kadının giyimine dayanıyor ki?birazda erkekler nasıl örtünmeli onu konuşun.yokmu onlara göre bir kural.bu nefis yanlız erkekte mi var?öyle ise birbirlerinden etkilensinler değil mi?demekki kedının da nefsi varki birbirlerinden etkileniyorlar.kadın erkek önce nefsini tanımalı kontrol edebilmeli .yoksa kimin ne giydiğinin bir önemi yok.ne yani iranda arabistanda zina yok mu birbirine bakma yokmu?yüze bakılır genelde yüzü güzel olanlar ne yapsın peçe mi taksın?tesettür kimine yakışmıyor çirkin yaşlı gösteriyor eşide gördüğü güzel kadıda kıza bakıyor.ne yapsın nasıl katlan sın.öyle allaha havale et demekle olmuyor maalesef.eşine -bak ne güzel kız-diye yolda gördüğünü beğendiğini bile söyleyen var şaka adı altında.etrafınıza bir bakın tesettürlülere moda dergilerinden fırlamışlar sanki. kötü demiyorum.çoğunun ise vüvut hatları olduğu gibi dışarda.neden acaba?açıklarla yarıştıkları için mi;?eşlerini onlara kaptırmamak için mi?HAYIR! MAALESEF ERKEKLERİN ,EŞLERİN,nefsiyle baş edemedikleri için.erkekler nefislerinin kölesi olup zinaya başvuduğu için(gözle ,dille,fiilen zina).evet,kendini dindar pazarlamak için eşini tesettüre sokuyor ,dindar görünüp evlenmek için kırk takla atıyor,evlenip biraz semizlenince arayış içine giriyor.eşe lafla sataşmalar imalar yani seni beğenmiyprum,yanıma yakışmıyorsun ama kapalı ol ki beni tehlike görmesinler.-ya şu kadına baksana,ne kız ama kızdediğin böyle olur-alınma karıcığım takılıyorum seni seviyorum.ne var bunu büyütecek gidip (birşey)yapmıyorum ki,her erkek bakar lafları.sonra kadınlar başlar -ya ne yapsınlar kadın olarak biz bile bakıyoruz güzele açık giyene-deyip başlıyor süse yarışa.sanki hiç yakışıklı erkek yok bakılacak? sanki kadının nefsi yok?sokak dolu filinta gibi manken gibi seksi erkekle.EEEEE ne olacak şimdi nerey varacak sonu.ne yapalım devir böyle deyip kim kimi kaparsa kim ne koparırsa kar5dır çaktırmasın yeterki diyelim değilmi.yoksa doğruyu konuşup doğru mu oturalım.kimin ne giyip nasıl avlandığına bakacağımıza nefsimize bakalım.alimlerde bu konuda bilgi eğitim vermeli.heriyi şeyin sebebi de nefsimiz her felaketin ahlaksızlığın sebebide sadece nefsimiz.bir kabile var afrikada insanlar yarı çıplak dolaşıyor kadın erkek.sanırım nefis konusunda dünyaya örnekler!

kerbubela kardeşim bazı hususlara değinmişsiniz ki bubnlar gerçeklerdir bende sizinle aynı fikri paylaşıyorum. evet, kadının hicabı varsa erkeğinde vardır, kadıne verilen iffet erkeğede verilmiştir. buna en güzel örnek Hz.Yusuf(as) dır. tabii diğer bütün imam ve peygamberlerde bunun örneğidir yalnız toplum arasında akla il gelen Hz. Yusuf (as) diye söyledim. ama nedense sadece bu hususlar kadına aite erkek bunlar muaf edilmişçesine davranılıyor. bunun sebebi cahilliktir başka bişey değil. iman ve ahlak ilkelerini bilen takvanın bu ilkeler üzerinden kazanılacağını anlayan hiç bir fert kadın-erkek bu kuralların dışına çıkmaz. ama bunları göz önünde bulundurmayan kimseler de benim bir sözüm olamaz. kuran onlara hüccettir.
karısından yana tatmin omayan ve namahrem kadılara bakan onları içiten içe arzulayan, yahut eşinin yanında sizinde söylediğiniz tarzda konuşan bir erkek zaten iman aşamasına henüz gelmemeiş Allahın ondan soracağı hesaptanda habersizdir... zina çok yönlüdür. göz. dil, kulak vs... bunlara sürülmüş el elbetteki bir gün kırılacaktır allahın izniyle...
diğer bir hususta da şunu belirtmek istiyorum, toplumu fesada uğratan birey kadındır. eğer kadın kendisini tam anlamıyla korursa birçok felaketi de önleyebilir. biz kendi elimizle bu toplumu oluşturuyoruz. ha eşi tarafından kışkırtılan bayanlara gelince, Allah herşeyi görendir bilendir. bir bayan bayanlığını her yerde bilmeli. erkek eğer iman, ahlak vs. zühtlerden ötürü eksik veya bu yöne kendini yöneltmiyorsa onun doyumsuzluğunun kurbanı olmamalı hiç kadın...
Allah herkezi doğru yola iletsin inş.
vesselam...

EğiLenLer oLacak
düzeLteceKsin..
BeLki engeLLeyenLer oLacaK
saBreDeCeKsin..
KaRşı çıKanLar oLacaK
DireNeCeKsin..
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: